Po prawomocnie zakończonej sprawie w Sądzie, ostatnim etapem jest, tzw. postępowanie wykonawcze, podczas którego w imieniu naszych klientów mamy prawo składać różnego rodzaju wnioski. Najczęstsze w praktyce to wnioski o wstrzymanie wykonania kary, jej odroczenie czy orzeczenie przerwy, bądź coraz częstsze – o zezwolenie na wykonywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego (tzw. obrączka). Częstą konsekwencją wyroku jest orzeczenie kar finansowych (grzywna, przepadek korzyści, nawiązka), w związku z czym dbamy również o to, by wykorzystać wszystkie prawne możliwości, by je rozłożyć na raty bądź starać się nawet o ich umorzenie. W ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem cieszy się instytucja tzw. listu żelaznego, który daje możliwość odpowiadania z wolnej stopy w toczących się już procesach, w sytuacji gdy podejrzany lub oskarżony od wielu lat pracuje i przebywa za granicą, nie wiedząc o toczącym się przeciwko niemu postępowaniu. W takiej sytuacji współpracujemy także z adwokatami z innych państw, by wspólnie przekonywać Sądy polskie do zastosowania tej instytucji.
Wyrok uniewinniający to zawsze powód do zawodowej satysfakcji i poczucia zwycięstwa, niemniej jednak mamy świadomość tego, że niesłusznie oskarżony człowiek poniósł określone koszty na obronę swoich interesów. Również i w tym zakresie – korzystając z przepisów prawa – w imieniu naszych klientów ubiegamy się o zwrot tych kosztów od Skarbu Państwa. W sytuacji tymczasowego aresztowania takiej osoby, dodatkowo kierujemy wnioski o odszkodowanie za czas spędzony z dala od rodziny i pracy, w warunkach izolacji, która była bezzasadna.
Wreszcie zajmujemy się pomocą osobom niesłusznie skazanym, które mimo prawomocnego wyroku nadal z determinacją walczą o swoją niewinność. Pomagamy w inicjowaniu postępowań związanych ze wznowieniem postępowania karnego i to zarówno w związku z nowymi dowodami, które udało się uzyskać po latach, jak i ze względu na rażące błędy Sądów, które zaliczają się do tzw. bezwzględnych przyczyn odwoławczych, o których mowa w art. 439 Kodeksu postępowania karnego.
Sekretariat kancelarii czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 17:00.
ul. Jagiellońska 27/13
03-719 Warszawa
sekretariat@karnisci.pl
+48 667 00 77 66
Jeżeli posiadają Państwo do nas jakiekolwiek pytania, lub chcieliby Państwo skontaktować się z nami, prosimy skorzystać z poniższego formularza.
Prosimy o krótki opis sprawy, podanie numeru telefonu a skontaktujemy się z Państwem, ewentualnie proszę wysłać wiadomość bezpośrednio do adwokata Marcina Hilarowicza na adres marcin.hilarowicz@karnisci.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem 602 153 853.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zobacz naszą politykę prywatności
W pełni respektujemy i szanujemy prawo do prywatności i ochrony danych osobowych odwiedzających nasz serwis internetowy. Niniejszy dokument określa zasady gromadzenia oraz postępowania z informacjami uzyskiwanymi w czasie realizacji usług.